Pewność siebie jest cechą niezmiernie przydatną w zawodzie doradcy ds. sprzedaży, dlatego podejmując pracę na tym stanowisku pracy warto się postarać o zbudowanie odpowiedniego poczucia własnej wartości i posiadanych umiejętności. Nie każdy potrafi to wykonać samodzielnie, dlatego w budowaniu pewności siebie doradcy (doradca ds. sprzedaży Szczecin) przydać się mogą następujące, znalezione w Internecie rady:

261.    Otaczaj się ludźmi z pozytywnym nastawieniem i nie przebywaj wśród tych, którzy cały czas szukają usprawiedliwień i wymówek, dlaczego nie udało im się czegoś wykonać. Są to osoby, które zrzucają winę na innych, na firmę, kryzys, sytuację ekonomiczną, itp. To ludzie pozytywni i pełni optymizmu są motorem działania i motywują nie tylko siebie, ale także ludzi wokół siebie.

2.    Szukaj samodzielnie wsparcia – rozmawiaj ze swoim menedżerem, mentorem, innym sprzedawcę, z ludźmi którzy odnoszą sukcesy, niech opowiedzą Ci o swojej postawie, swoim podejściu do sprzedaży, swoich doświadczeniach.

3.    Miej szerokie spojrzenie na świat, wykorzystuj nowe możliwości, ucz się sam, zdobywaj wiedzę i doświadczenie, każda sytuację wykorzystuj jako sposób na zdobycie nowego doświadczanie i nowe pomysły.

4.    Poszukaj wsparcie w życiu osobistym. Każdy go potrzebuje.

5.    Skup się na swoich sukcesach, przywołuj je, także te małe. Każdy w życiu odnosi sukcesy, nie każdy jednak je wzmacnia na tyle, aby zostały w pamięci i podtrzymywały pewność siebie

6.    Nie rozpamiętuj swoich porażek, wyciągaj z nich wnioski, ale nie pozwól, aby przesłaniały one twoje spojrzenie na świat i przyćmiły Twoje sukcesy.

7.    Korzystaj z doświadczenia, ucz się na błędach swoich i innych.

Napisz komentarz