Receptą na bycie wysoko wydajnym i zmotywowanym pracownikiem jest jedno: należy być skupionym na osiągnięciu danego celu, co oznacza ciągłą koncentrację niezależnie od okoliczności, doradca ds. sprzedaży Bielsko-Biała.

25Koncentracja na celu jest określonym stanem umysłu. Człowiek, który widzi przed sobą wyzwania i cele, do których musi dążyć prędzej odniesie sukces niż ten, który żyje z dnia na dzień, bez stawiania sobie jakichkolwiek celów.

Realizując własne zawodowe cele pamiętajmy, że realizacja celów nie polega na natychmiastowym spełnieniu się wszystkich planów i nadziei. W sprzedaży obowiązuje zasada małych kroczków i malutkich sukcesów składających się na jedno, wielkie powodzenie. Pracownik powinien koncentrować się na realizacji małych, codziennych założeń oraz osiąganiu dużych sukcesów. Jeśli mu się to uda – zasłuży na miano dobrego pracownika.

Doradcy ds. sprzedaży, którzy nie potrafią wyznaczać sobie cele i dążyć ich do realizacji mogą pracować ciężko, poświęcać mnóstwo czasu i energii swojej pracy, jednak nie widzą szerszego spektrum swojej działalności. Nie wiedzą po co i dlaczego mają się starać.

Co ważne, ukierunkowanie na cel ma w zawodzie doradcy ds. sprzedaży trzy aspekty: wyznaczanie celów, trzymanie się strategii pozwalającej na ich realizację oraz umiejętne przyjmowanie informacji zwrotnej o stopniu realizacji założonych celów.

Napisz komentarz