doradca sprzedaży

Wbrew pozorom doradcę sprzedaży spotkamy nie tylko w sklepie, ale również w salonie sprzedaży samochodów, punkcie obsługi klienta z zakresu usług telekomunikacyjnych. Również telemarketerzy często pracują na stanowiskach związanych z doradztwem sprzedażowym.

Szeroko pojęte doradztwo

Często konstruując ogłoszenia o pracę, firmy nie chcą zamieszczać w ofercie słowa „sprzedawca” ponieważ często wywołuje ono negatywne skojarzenia, związane ze zmuszaniem kogoś do kupna usług lub danych rzeczy. Tymczasem często doradca sprzedaży i akwizytor to to samo lub prawie to samo, chodzi jednak o jedno – pozyskiwanie nowych klientów i sprawianie, aby z nami pozostali jak najdłużej.

Rzadko doradca sprzedażowy zajmuje się samą prezentacją rozwiązań optymalnych dla danego klienta, znacznie częściej jest to proces stricte sprzedażowy, który powinien zakończyć się transakcją. Często również prowizja od sfinalizowania sprzedaży stanowi lwią część pensji doradcy sprzedaży. Tłumaczone jest to zwykle motywowaniem pracowników do efektywniejszej pracy.

Napisz komentarz