Nie doceniania praca doradcy ds. sprzedaży

Wielu moich znajomych z branży narzeka na pracę w zawodzie doradcy ds. sprzedaży, jednak w moim mniemaniu ci ludzie nie wiedzą co mówią i nie potrafią docenić tego, co mają. Fakt faktem, że nie idzie im tak dobrze w te klocki, jak mi, jednak ich zarobki są całkiem zadowalające.

Mało która branża jest tak specyficzna jak sprzedaż i obsługa klienta. W niej nie liczy się twoje wykształcenie ani doświadczenie zawodowe, a przede wszystkim cechy osobowościowe i umiejętności wyssane z mlekiem matki. Do sprzedaży trzeba się urodzić. Oczywiście, można wykształcić w sobie pewne umiejętności i zdolności, jednak żadne sprzedażowe beztalencie nawet po odbyciu milionów kursu nie da rady wspiąć się tak wysoko, jak zrobi to człowiek stworzony do sprzedaży i posiadający tę samą wiedzę.

Może powiem trochę nieskromnie, ale ja jestem wybornym doradcą ds. sprzedaży, doradca ds. sprzedaży Zabrze. W ciągu ostatniego roku 8 razy osiągnęłam najwyższy wynik sprzedażowy w danym miesiącu. Pozostałe cztery wyniki należą do innych osób, które po prostu miały więcej czasu na pracę w miesiącach wakacyjnych. Ja w miesiącach wakacyjnych oddaję się błogiemu lenistwu i wypoczynkowi, a pracuję przez resztę roku. Dokładnie odzwierciedlają to wyniki mojej pracy.

Napisz komentarz